Hall of Fame Members

1977
FRED BRUST, COLUMBUS
PAUL FOCHT, DAYTON
RAYMOND HOWARD, LONDON
GEORGE MAY, AKRON
STAN MANKER, LYNCHBURG
LEO MCGRATH, CINCINNATI
BLAIR NUNAMAKER, CLEVELAND
HAROLD RENO, SABINA

1978
W.O. MAXWELL, HICKSVILLE
EMMA FOCHT, DAYTON
OTTIE RENO, LUCASVILLE

1979
CHARLES BOBBITT, LANCASTER
RALPH LACKEY, MIDDLETON
WILBUR KABEL, NEW MADISON
LEVI BRUMBAUGH, GREENVILLE
ART HEADLOUGH, AKRON

1980
WALTER ALLISON, SULPHER SPRINGS
HAROLD WOLFE, CEDARVILLE
RAY MILLER, SPRINGFIELD

1981
HAROLD FALOR, AKRON
GLENN RIFFLE, DAYTON
HAROLD ANTHONY, ARCANUM
AVANELLE BROWN, WAVERLY
GROVER HAWLEY, BRIDGEPORT

1982
ROLLIN FUTRELL, GREENVILLE
HARRY SIBERT, UNION
RALPH BENNETT, MIDDLETOWN
LOREN MAY, AKRON
LOREN CROOKS, E FULTONHAM
WILLIAM YOCUM, ZANESVILLE
HARRY COLLINS, TOLEDO

1983
MAMIE FRANCISCO, COLUMBUS
OPAL RENO, LUCASVILLE
ANSIL COPELAND, AKRON
JIM KNISLEY, BREMAN
CRICKET COPPOCK, GREENVILLE


1984
HELEN ROBERTS, LUCASVILLE
J. POP JOHNSON, CINCINNATI
FLOYD PLUMB, TOLEDO
JERRY BOESCH COLUMBUS
KENNETH KUGLER, HAMILTON

1985
MERLE BANNISTER, THORNVILLE
ZACK CAMPBELL, LEBANON
JIM MCCOMBS, GREENVILLE
JOE PILLION, SPRINGFIELD

1986
DONNIE ROBERTS, LUCASVILLE
GARY ROBERTS, LUCASVILLE
LESTER ROSE, COLUMBUS

1987
ELLIS HANNA, CANTON
LEE BENNETT, MIDDLETOWN
TED HARRIS, LONDON
KENNETH DAWES, GOODHOPE
ANDY STOLARIK, CANTON
MELVIN KALB, BUCYRUS

1988
FRANCIS ASHER, PIQUA
SAM GOODLANDER, CINCINNATI
LEVI MILLER, PLAIN CITY
DALE PRINGLE, PERRYSBURG
MAX ROSEBERRY, MARION

1989
LESTER ALLEN, SPRINGFIELD
CHARLES RAY COX, COLUMBUS
JOHN SEBER, CANTON
RUTH KIRK, LUCASVILLE
LEONARD GLASS, XENIA
CONNIE STILL, OXFORD
CLYDE TUTTLE, COLUMBUS

1990
FRANK KARACIA, DAYTON
CHAD MAYS, KENTON
LAWRENCE MILLER, CHILLICOTHE
FRED RAISBECK, ZANESVILLE
WAYNE LUOMA, BURTON

1991
LEROY HILL, MARYSVILLE
JOHN HUGHES, CINCINNATI
GEORGE STIFEL, TOLEDO

1992
JOHN BROWN, LANCASTER
COLUMBUS TOAD,
BRICKLES, POMROY
DICK WHITEMAN, NEWARK

1993
DAVE HUMMEL, NEWARK
GEO. BILL MOON, GREENFIELD
ELDEN SARBAUGH, ADAMSVILLE

1994
BERNARD DAVIS, COLUMBUS
DWIGHT DANIELS, MASSILLON
JEAN MYERS, COLUMBUS
HAROLD TUTTLE, YOUNGSTOWN
EARL WAGGONER, XENIA
KENNETH WAGGONER, XENIA

1995
JOHNNIE DEWEESE, WASHINGTON C.H.
STEPHEN POWERS, XENIA
PAUL ROHRS, STRYKER
DAVE ROSE, COLUMBUS

1996
ALAN FRANCIS, DEFIANCE
JEANNIE MANNS, PAINESVILLE
EARL NOE, WESTERVILLE

1997
HELEN EAKINS, WILMINGTON
JERRY WILLIAMS, GREENVILLE

1998
FRED BROWN, DEFIANCE
GEORGE THOME,

1999
JOE KISER, BRADFORD
HARRY DENLINGER, BROOKVILLE
RALPH BRUNNER, HAMILTON

2000
EARL VANSANT, CHARDON

2001
DOUG CRAWFORD, ADA
OSCAR MANNS, PAINESVILLE

2002
JIM WALTERS, PIQUA
RUDY VONDACH, DELEWARE
GARY KLINE, DAYTON

2003
AMY FRANCIS, DEFIANCE
CHARLIE JONES, WEST LIBERTY

2004
JANET RENO, LUCASVILLE
RITA SARBAUGH, ADAMSVILLE
TONI KUCHARSKI, UNION

2005
DICK HONIGFORD, DELPHOS
BOB GARBER, WEST MANCHESTER

2006
TOM GUILL, SHELBY
PAUL BURKITT, HILLARD

2007
LOREN COY, ST MARYS
KEN WALTERS, TROY
CLARENCE DALTON, FRANKLIN

2008
JIM RILEY, GREEN CAMP
LARRY WOOLACE, STRYKER

2009
HARRY CHADWICK, COLUMBUS
JOE WILKINSON, AKRON
JIM MCBETH, LIMA

2010
DAN SANDERS, POWELL

2011
HAROLD WIPERT, CHILLICOTHE

2012
NONE

2013
VIRGIL RIFE, WESTON

theme courtesy of Open Web Design